ТОП-5 рослин для озеленення офісу

Особливості озеленення офісів

Офісні приміщення, зазвичай, не відрізняються комфортними умовами для рослин. Як правило, там темно, сухе повітря та протяги. Такий набір та ще й разом з нерегулярним доглядом здатна витримати не кожна рослина.
Флораріум з вологолюбивими рослинами вирізняється яскравістю та насиченістю кольорів
Озеленення офісу за допомогою зеленої стіни та рослин в кашпо
Обираючи озеленення для офісу і не тільки, варто звернути увагу на умови в приміщенні та визначитися, де буде розміщено ту, чи іншу рослинку. Що ж необхідно враховувати?
1) Кількість світла, штучне воно чи природне, його яскравість. Більшість рослин добре ростуть та розвиваються лише при наявності яскравого освітлення. Однак, є варіанти, які виживуть і у відносно темних кімнатах.
2) Наявність протягів. Вони згубно впливають на зелень, особливо в холодну пору.
3) Розміщення кондиціонерів та опалювальних пристроїв. Вони негативно впливають на рослини в двох аспектах. По-перше, створюють різкі перепади температур в безпосередній близькості до себе. По-друге, пересушують повітря.
4) Вологість повітря. Як правило, вологість в офісах набагато нижча, навіть порівняно з цим показником у наших домівках. Багато гарних рослин просто не зможуть рости в умовах офісної вологості, без додаткового зволоження у них будуть сохнути та скручуватися листочки, дуже швидко вони стануть зовсім не декоративними.

То що ж робити якщо умови в офісі не дуже сприятливі, доглядати зелень немає кому, але озеленити його хочеться? Варіант лише один - обрати невибагливі рослини. Тож презентуємо вам наші топ-5 ідеальних видів для неідеальних приміщень!

ТОП-1 Сансев'єра

Цю рослину ще називають в народі, тещин язик чи хвіст щуки, такі назви вона отримала начебто завдяки своєму довгому характерному листю. Насправді існує дуже багато видів та сортів сансев'єр, листя яких має не лише видовжену форму, але й циліндричну, напівциліндричну та ложкоподібну.
В озелененні найчастіше використовують саме "класичний" варіант - сансев'єру трисмугова (тріфасціату). Ця рослина характеризується довгим листям (інколи сягає більше 1-1,5 м висотою, проте переважно близько 70-80 см) світло-зеленого кольору з вираженими темними поперечними смугами. Саме такий вид санси є найвитриваліший. Вона невибаглива до освітлення та вологості, а ще не любить частого поливу, - просто ідеальна рослина для офісу.
Якщо у вашому приміщенні не дуже темно, можете обрати якийсь цікавий сорт сансев'єри трисмугової. Ця рослина зараз виходить на пік популярності, тож вже існує чимало її різновидів. Вони відрізняються розмірами, формою розетки та кольоровою гамою, але всі залишаються невибагливими до поливу та вологості повітря. Найбільш поширеними сортами тріфасціати на ринку зараз є лауренті та суперба, мають жовту смужку по краю листа, відрізнються розмірами, а також муншайн (середньорослий сорт зі сріблястим листям).
Крім названих, існує ще багато оригінальних сортів, які, на жаль, не так просто знайти у вільному доступі. Тож, якщо ви хочете озеленити свій офіс оригінальними сансев'єрами, краще звернутися до спеціалістів. Співробітники компанії Міні-Світ з радістю вам допоможуть у цьому питанні!

ТОП-2 Заміокулькас

В народі відомий під назвою доларове дерево, дехто навіть вважає, що ця рослина здатна збільшувати статки. Хто знає чи це правда, однак точно відомо, що заміокулькас дуже витривала і невибаглива рослина. По-перше, він тіневитривалий, що обов'язково порадує власників темних офісних приміщень, однак найкраще ця рослина буде рости при розсіяному світлі. По-друге, це сукулент, а отже надмірний і частий полив зовсім зайвий. По-третє, заміокулькас полюбляє сухе повітря в приміщенні, та не потребує додаткових оббризкувань.
Існує лише один вид цієї рослини, серед яких найпоширенішими є сорти з чорним та зеленим листям. Довжина листка сягає 1-1,2м. У великих кущів довге листя може полягати, його потрібно підв'язувати та інколи навіть ставити опори.
До речі, ще одною перевагою використання заміокулькаса в озелененні офісів є його надзвичайні властивості в очищенні повітря від шкідливих речовин, в тому числі, ксиленів, бензолу, етилбензену і толуену.

ТОП-3 Філодендрон

Філодендрон - це величезний рід рослин, який охоплює близько 200 видів та ще більшу кількість сортів та різновидів. Звичайно, не всі вони придатні для вирощування в приміщеннях. Більшість сортів, які вирощують в культурі, - ліани. Вони дуже відрізняються формою листка, його розмірами та власне розмірами самої рослини. Однак всі ці рослини відносно тіневитривалі та не люблять прямих сонячних променів.
Серед всього величезного різноманіття видів найбільш витривалий філодендрон лазячий (сканденс). Поливу ця рослина потребує, звісно, частіше ніж сукулентні сансєв'єри та заміокулькаси, однак тіневитривалість та відсутність вимог до вологості повітря роблять цей вид ідеальним для озеленення офісу.
Філодендрон лазячий - дуже довга ліана, довжиною кілька метрів. Його можна вирощувати як ампельну рослину, для озеленення стін, шпалер, а також на опорах. Філодендрон сканденс на опорі з кокосового волокна гарно виглядатиме не лише на підвіконнях, а й в підлогових кашпо, звісно залежно від висоти та "пухнастості" рослини.

ТОП-4 Спатифілум

Спатифілум - рослина з родини Ароїдні, яку в народі ще називають "жіночим щастям". Доволі часто зустрічається в озелененні офісних приміщень. Все завдяки тому, що спатифілум досить тіневитривалий, адже в природі він росте в нижніх ярусах вологих джунглів. При цьому, по зовнішньому вигляду рослини легко визначити необхідність поливу: якщо листки зів'яли, - пора поливати.
Спатифілум - дуже витривалий. Навіть, якщо він повністю зів'яв, то вірогідність того, що він повністю відновить тургор листя протягом кількох годин (днів) після поливу дуже висока. Однак не варто очікувати пишного квітування, якщо такі випадки трапляються часто.
Обираючи спатифілум у якості квітучої, а не декоративно-листяної рослини, враховуйте кілька моментів. Для того, щоб він радував своїми білосніжними квітами, рослину необхідно забезпечити хорошим розсіяним світлом, регулярним поливом (лише після просихання ґрунту) та підживлюваннями.
В сухому офісному приміщенні без належного догляду та освітлення спатифілум, скоріше всього, порадує лише пишною зеленню та поодинокими квітами.

ТОП-5 Ховея

Як правило, більшість власників офісів хоче бачити в своєму приміщенні великі та пишні рослини, наприклад, пальми. Переважна більшість кімнатних пальм - рослини вибагливі. Однак є вийнято, - це ховея. І хоча вона не найвитриваліша серед всіх рослин кімнатної культури, але серед пальм їй, безумовно, можна надати перше місце за цією характеристикою.
Ховея - тіневитривала, не переносить впливу прямих сонячних променів та яскравого освітлення. Витримує зниження температури до 10 град. С. Однак, якщо вологість повітря буде надто низькою, в неї може сохнути листя. Щоб цього уникнути, оббризкуйте пальму водою 2-3 рази на день.
Тож, якщо ви збираєтесь озеленити офіс невибагливими рослинами, наші варіанти стануть у нагоді. Лише не забувайте, по-перше, що всі живі рослини потребують світла та не зможуть жити в дуже темних приміщеннях. По-друге, будь-яку рослину, навіть кактус, необхідно поливати час від часу. Без виконання таких мінімальних умов навіть найвитриваліша рослина з часом загине.
+38(097)336-66-23
м. Київ, вул. Саксаганського 83А
tviisvit@ukr.net
Маєте питання чи хочете зробити замовлення? Зв'яжіться з нами будь-яким зручним способом!